GORZÓW WLKP, UL. WITOSA 10/H2
REJESTRACJA TEL. 957 370 100, 509 437 662 / E-MAIL: BIURO@MGDENT.PL

ENDODONCJA

Pacjenci często stają przed niełatwym wyborem: czy będący przyczyną dolegliwości bólowych ząb usunąć pozbywając się problemu bezpowrotnie czy też podjąć próbę zachowania zęba, mimo że decyzja ta może wymagać cierpliwości i poniesienia kosztów. W obliczu takiego dylematu warto pamiętać, iż ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości. Jest to zatem rozwiązanie zarezerwowane dla przypadków, w których nie da się już nic zrobic. Zawsze warto więc podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i czesto jedynej szansy na uratowanie zęba - dzięki nowoczesnej endodoncji.

Leczenie endodontyczne, stosowane w przypadku próchnicy powikłanej zapaleniem, martwicą czy zgorzelą miazgi zębowej polega na usunięciu z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami.

Aby leczenie kanałowe zakończyło się sukcesem wspieramy sie następującym sprzętem:
  • nowoczesne narzędzia do opracowania kanałów, ręczne i maszynowe (xSmart)
  • narzędzia do pomiaru długości kanału korzeniowego, bez konieczności wykonywania zdjęcia rtg, zapewniające wysoką dokładność pomiarów, opartych na analizie sygnałów elektronicznych - endometr Rypex
  • systemy do wypełniania kanałów;
  • mikroskop endodontyczny Leica - technologia będąca nieocenionym udoskonaleniem w leczeniu endodontycznym. Dzięki temu urządzeniu wiele zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte, można dziś uratować. Zapewniając uzyskanie powiększonego obrazu z dużą głębią, szerokim polem widzenia i bardzo dobrym oświetleniem badanego obszaru, mikroskop umożliwia obserwowanie detali niewidocznych gołym okiem. Posługiwanie się mikroskopem jest szczególnie pomocne w odnajdywaniu ujść kanałów oraz umiejscawianiu i usuwaniu złamanych narzędzi kanałowych. Dołączona do zestawu kamera video umożliwia transmisję obrazu i dokumentowanie zabiegu, a nastepnie możliwe jest pokazanie pacjentowi kolejnych etapow leczenia.

Prawidłowość przeprowadzenia zabiegu można ocenić natychmiast wykonując zdjęcie rentgenowskie na miejscu w pracowni rentgenowskiej.